Radio Gra Wrocław

We wrocławskim zoo otwarto całoroczny pawilon dla flamingów

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym oddano do użytku całoroczny pawilon dla flamingów. Dzięki niemu będzie można podziwiać flamingi o każdej porze roku. Inwestycja kosztowała ok. 2 mln zł.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław

Obecnie stado flamingów w ogrodzie zoologicznym liczy 52 sztuki. Dotychczas musiały być one przenoszone na zimę. Dzięki nowej inwestycji ptaki zyskały całoroczny wybieg. Pracownicy zoo przekazali, że flamingi nie miały problemu z aklimatyzacją i chętnie przebywają w stawie znajdującym się w pawilonie.

Obecność takiego zadaszonego, całorocznego zbiornika, który w razie potrzeby można zasolić, jest kluczowa dla hodowli tych brodzących ptaków. W naturze żerują one głównie w zbiornikach słonowodnych, a woda słona wpływa też korzystnie na ich nogi

– tłumaczy kierownik Wydziału Ptaków wrocławskiego zoo Robert Strasenburg.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław

Projektanci zadbali o to, aby na wybiegu pojawiła się roślinność z południowo-wschodniej Azji. Oprócz flamingów na wybiegu można obserwować także inne ptaki z tego regionu, takie jak piżmówki malajskie, ibisy siwopióre, drzewice dwubarwne i podgorzałki zielonogłowe.

Nowy pawilon kosztował ok. 2 mln zł, w ramach inwestycji zadbano o duże panoramiczne szyby do obserwacji zwierząt. Przy okazji odnowiony został także sąsiedni wybieg jeżozwierzy indyjskich.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław