StartWiadomości

Weekend dla zdrowia we Wrocławiu

To nie jedyne prozdrowotne wydarzenia nadchodzącego weekendu. Studenci medycyny będą oferować bezpłatną spirometrię, pomiar ciśnienia oraz glukozy a także cholesterolu. Będzie można również zasięgnąć porady, jak skutecznie rzucić palenie, schudnąć a nawet sprawdzić stan uzębienia. Potencjalni dawcy szpiku będą mogli się zarejestrować do bazy szpiku kostnego. Wrocławianie w akcji pod nazwą „Zapytaj farmaceutę” będą mogli między innymi bezpłatnie zrobić analizę składu ciała oraz oznaczyć poziom hemoglobiny we krwi.

Oto szczegóły:

W sobotę (14.11.) w Centrum Handlowym Astra przy ul. Horbaczewskiego, od 10.0 do 18.00 studenci farmacji organizują pierwszą edycję akcji z cyklu „Zapytaj farmaceutę…”, tym razem poświęconą cukrzycy. Będzie można np. sprawdzić ciśnienie, poziom cukru itp.

Kto choruje na cukrzycę lub chce się o niej więcej dowiedzieć, ten powinien się wybrać i wziąć udział w organizowanej przez miasto w Hotelu Wrocław konferencji pod nazwą: „Cukrzyca typu 2 – lżejsza czy trudniejsza?”. Będą tam diabetolodzy, dietetycy i pielęgniarki zajmujące się tą chorobą na co dzień. Sobota, od 10.00 – 15.00. Wstęp wolny.

Z kolei w Arkadach Wrocławskich przed dwa dni (w sobotę i niedzielę) na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod Kontrolą” zapraszają studenci medycyny Uniwersytetu Medycznego. Wśród badań bezpłatna spirometria, oznaczanie poziomu hemoglobiny, przegląd dentystyczny.

Więcej TUTAJ!

Zostaw komentarz