Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Weekend dla zdrowia we Wrocławiu

Facebook

W związku ze Światowym Dniem Walki z Cukrzycą odbędzie się na przykład bezpłatna konferencja poświęcona między innymi tzw. modzie na cukrzycę.

To nie jedyne prozdrowotne wydarzenia nadchodzącego weekendu. Studenci medycyny będą oferować bezpłatną spirometrię, pomiar ciśnienia oraz glukozy a także cholesterolu. Będzie można również zasięgnąć porady, jak skutecznie rzucić palenie, schudnąć a nawet sprawdzić stan uzębienia. Potencjalni dawcy szpiku będą mogli się zarejestrować do bazy szpiku kostnego. Wrocławianie w akcji pod nazwą „Zapytaj farmaceutę” będą mogli między innymi bezpłatnie zrobić analizę składu ciała oraz oznaczyć poziom hemoglobiny we krwi.

Oto szczegóły:

W sobotę (14.11.) w Centrum Handlowym Astra przy ul. Horbaczewskiego, od 10.0 do 18.00 studenci farmacji organizują pierwszą edycję akcji z cyklu „Zapytaj farmaceutę…”, tym razem poświęconą cukrzycy. Będzie można np. sprawdzić ciśnienie, poziom cukru itp.

Kto choruje na cukrzycę lub chce się o niej więcej dowiedzieć, ten powinien się wybrać i wziąć udział w organizowanej przez miasto w Hotelu Wrocław konferencji pod nazwą: „Cukrzyca typu 2 – lżejsza czy trudniejsza?”. Będą tam diabetolodzy, dietetycy i pielęgniarki zajmujące się tą chorobą na co dzień. Sobota, od 10.00 – 15.00. Wstęp wolny.

Z kolei w Arkadach Wrocławskich przed dwa dni (w sobotę i niedzielę) na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod Kontrolą” zapraszają studenci medycyny Uniwersytetu Medycznego. Wśród badań bezpłatna spirometria, oznaczanie poziomu hemoglobiny, przegląd dentystyczny.

Więcej TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024