Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Weekend w Karkonoszach. „Temperatura odczuwalna poniżej zera”

Facebook

​Ostatnie dni października upłyną w Karkonoszach pod znakiem dynamicznych zmian pogody. W sobotę (28.10) trzeba liczyć się z ochłodzeniem, silniejszym wiatrem i deszczem. W niedzielę (29.10) przyjdzie rozpogodzenie - tłumaczy Krzysztof Krakowski, meteorolog i klimatolog z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Końcówka października to okres, w którym masy chłodnego i wilgotnego powietrza polarnego ścierają się nad Europą z cieplejszym i suchszym z południowo-wschodniej części kontynentu. Taka sytuacja spowoduje, że w najbliższych dniach pogoda w Karkonoszach będzie dynamicznie się zmieniać. 

Najpierw w piątek i sobotę będziemy pod wpływem niżu znad Północnego Atlantyku, który przyniesie w Karkonosze ochłodzenie. Temperatura powietrza na wierzchowinie gór będzie tylko kilka stopni powyżej 0°C. Dodatkowo dość silny wiatr w porywach do 70 km/h spotęguje uczucie chłodu

– podkreśla Krzysztof Krakowski, meteorolog i klimatolog z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Temperatura odczuwalna będzie poniżej zera. Występować będą także przelotne opady deszczu. Chwilami intensywne

 – dodaje.

Sytuacja ma zmienić się w niedzielę, kiedy to Karkonosze będą pod wpływem wyżu znad południowo-wschodniej Europy. Rozpogodzi się i przestanie padać. Temperatura powietrza na wierzchowinie wzrośnie powyżej 10°C

– informuje Krakowski.

Lepsza pogoda utrzyma się w Karkonoszach jeszcze w poniedziałek (30.10). Od wtorku (31.10) znów się ochłodzi i zacznie padać deszcz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2023