Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Weekendowe prace drogowe. Remont między innymi Powstańców Śląskich i Oławskiej.

Facebook

Podczas najbliższego weekendu planowane jest wykonanie drugiego etapu prac na remontowanej jezdni ulicy Oławskiej oraz szybką wymianę nawierzchni na części skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej.

Jak będą przebiegać prace drogowe?

  • Do naprawy wytypowano jezdnię północną, na odcinku od zjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ulicą Błogosławionego Czesława oraz fragmenty skrzyżowania z aleją Wiśniową i ulicą Hallera w ciągu ulic Powstańców Śląskich.
  • Zakres prac obejmuje usunięcie skorodowanej i spękanej nawierzchni do głębokości 5 cm i ułożenie nowej warstwy betonu asfaltowego oraz usunięcie skorodowanej i spękanej nawierzchni do głębokości 10 cm i ułożenie dwóch nowych warstw z betonu asfaltowego- w przypadku w skrzyżowania Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej.
  • Etapowanie robót przewiduje realizację  prac w cyklach weekendowych przy całkowitym zamknięciu odcinka dla ruchu oraz z podziałem na dwie niezależne fazy po stronie wschodniej i zachodniej skrzyżowania- w przypadku skrzyżowania Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej.

Kiedy będą trwały prace?

W sobotę i niedzielę 26 i 27 listopada na remontowanym fragmencie ulicy Oławskiej planowane jest ułożenie nowej warstwy betonu asfaltowego oraz  odtworzenie oznakowania poziomego. Realizacja robót wymaga zamknięcia  dla ruchu kołowego odcinka od zjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ulicą Błogosławionego Czesława w okresie od nocy z 25/26 listopada do nocy z 27/28 listopada.

Jeśli chodzi o prace odcinku skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej  to w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu kołowym, prace będą realizowane w trybie weekendowym – od piątkowych wieczorów do nocy z niedzieli na poniedziałek. W tygodniu przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał normalnie.

Co zostanie wykonane?

  • zerwanie do głębokości 10 cm spękanej, skorodowanej i wykruszonej nawierzchni jezdni poza obszarem torowiska tramwajowego,
  • ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego
  • regulacja wysokościowa wpustów, studni i zaworów
  • ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego
  • wykonanie oznakowania poziomego

Prace będą podzielone na dwie fazy

  • Faza I od godz. 22:00 w piątek 25 listopada do nocy z 27/28 listopada, prace po wschodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do centrum, po stronie alei Wiśniowej).
  • Faza II od godz. 22:00 w piątek 2 grudnia do nocy z 4/5 grudnia, prace po zachodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do Karkonoskiej, po stronie ul. Hallera).

Wszystkie prace drogowe powinny zakończyć się jeszcze w grudniu tego roku, podczas pierwszego weekendu.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj