Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Widać efekty wprowadzenia opłat za postój pod Narodowym Forum Muzyki…

Facebook

Piętrowy parking podziemny opustoszał. W centrum miasta natomiast samochody stają tam, gdzie się da, ale też… tam, gdzie, stawać nie wolno.

Autami zastawione jest każde wolne miejsce – również te, gdzie za pozostawienie samochodu grozi mandat, skarżą się mieszkańcy:

Waldemar Forysiak ze Straży Miejskiej, potwierdza – miniony tydzień, czyli okres zaraz po wprowadzeniu opłat za parking pod NFM, upłynął pod znakiem plagi nielegalnie parkujących kierowców:

Auta stoją niemal wszędzie, dodaje Forysiak:

Teraz kontroli Straży Miejskiej ma być jeszcze więcej. Strażnicy zapowiadają skoordynową akcję, właśnie w odpowiedzi na plagę nielegalnego parkowania po wprowadzeniu opłat za postój pod NFM:

Auto może trafić na lawetę, gdy stoi w miejscu w utrudniającym ruch albo za znakiem zakazu zatrzymywania z piktogramem lawety. To samo spotka kogoś, kto – bez uprawnień – zaparkuje na kopercie dla niepełnosprawnych. Za holowanie pojazdu kierowca zapłaci 519 złotych. Do tego dochodzi mandat za złe parkowanie. W najgorszym wypadku nawet 500 złotych – taka kara czeka na zastawiających miejsca dla inwalidów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj