Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Widzą w filmach to, czego dorośli nie potrafią. Zbliża się Young Audience Award

Facebook

Nie mają więcej niż 14 lat, ale za to będą oceniać filmy wybrane przez ekspertów Europejskiej Akademii Filmowej. Zbliża się Young Audience Award, czyli Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalno-filmowych świata. 

Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty bierze w nim udział po raz 6. Dla młodych jurorów to wyjątkowy czas, mówi dr Anna Przyborska-Borkowicz, koordynatorka z Platformy Edukacyjnej Wiesz to.

W Young Audience Award dzieci nie mają czasu na beztroską zabawę. Wszystko rozgrywa się na poważnych, ścisłych zasadach.

We Wrocławiu dziecięce jury będzie liczyć kilkadziesiąt osób. Wśród nich jest Benjamin Jagaczewski. Na jakie filmy on zwrócili uwagę?


To wydarzenie, które trafia do niszy. Dzieci często widzą to, czego dorośli nie potrafią.

Na Young Audiance Award dzieci spotykają się z treściami nie zawsze dopasowanymi do ich wieku. Nie wszystkim to się podoba.

Young Audience Award odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty 6 maja. Przebieg wyborów będziemy mogli oglądać dzięki platformie EFA (European Film Awards) Productions Szczegóły na stronie kinonh.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020