Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Więcej deptaków w centrum? Aktywiści pytają o miejskie deklaracje sprzed 7 lat

Facebook

„Magistrat miał ambitne plany, ale całkiem o nich zapomniał” – mówią działacze Akcji Miasto. Chodzi o zamianę ulic w centrum w deptaki. W 2011 roku miasto mówiło o poszerzeniu strefy pieszej o ulice takie, jak Rzeźnicza, św. Mikołaja czy Odrzańska. Temat jednak ucichł tuż po Euro 2012.

Mówi prezes Akcji Miasto Jakub Nowotarski:

Społecznicy „popędzają” w ten sposób prezydenta, bo, jak tłumaczą, od siedmiu lat w tej sprawie nie wydarzyło się dosłownie nic:

– wyjaśnia Nowotarski i dodaje: bierność miasta w tej sprawie stoi w sprzeczności z Wrocławską Polityką Mobilności.

 

Pytamy więc wrocławskiego oficera pieszego Tomasza Stefanickiego – co stało się z planami, o których mówią działacze.

„Przede wszystkim skupiamy się na osiedlach”, wyjaśnia. Jak jednak zapewnia Stefanicki, wkrótce magistrat powróci do tematu. A okazją ma być ku temu nie tylko rozpatrzenie petycji Akcji Miasto, ale też przygotowania do tworzenia Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. To już w tym roku:

„…bo mowa tu o inwestycji poważniejszej niż tylko zmiana organizacji ruchu” – tłumaczy Stefanicki naszemu reporterowi. Szansa na to, by takie konkretne plany się pojawiły będzie dopiero w II połowie tego roku, gdy będzie już gotowy Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

 

My już teraz wybraliśmy się na Ruską żeby zapytać, co wrocławianie sądzą o zamienieniu jej w deptak:

Dodajmy, że kilka lat temu miasto chciało zamienić w deptak także ul. Krupniczą. Wycofało się jednak z pomysłu pod naporem krytyki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj