Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Więcej miejsc niż chętnych – ZUS zachęca do korzystania z turnusów rehabilitacyjnych.

Facebook

Więcej miejsc niż chętnych – ZUS zachęca do korzystania z turnusów rehabilitacyjnych osoby które chcą być aktywne w zawodzie, a z różnych powodów zdrowotnych nie są w stanie. W ubiegłym roku prawie 3000 tys. osób na Dolnym Śląsku skorzystało z rehabilitacji leczniczej, a w samym Wrocławiu było to ponad 2000 tys. osób.

pexels
pexels

Według badań ponad połowa wszystkich ubezpieczonych, którzy biorą udział w programie, po powrocie wraca do pracy oraz aktywnego życia.

Schorzenia na jakie najczęściej wydawano skierowanie to zdecydowanie te które dotyczyły narządu ruchu. Jednak możliwość takiego wyjazdu nie jest dostępna dla wszystkich.

Osoby które chciałyby się ubiegać o pobyt na jednym z turnusów rehabilitacyjnych powinny zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego o skierowanie, następnie wysyłane jest ono do lekarza orzecznika z ZUS`u który wystawia ostateczną opinie i zdecyduje o ewentualnym przyznaniu rehabilitacji, a gdzie między innymi odbywa się takie leczenie ?

Na taki rodzaj wyjazdu czas oczekiwania wynosi maksymalnie 3 miesiące. A jakie warunki trzeba spełnić aby móc starać się o turnus rehabilitacyjny ?

Mówi Iwona Kowalska – Matis, Rzecznik Prasowy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj