Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wielka dziura i woń gazu. Mieszkańcy domu z ul. Pachnącej od miesiąca mają problem z wejściem do swojego domu

Facebook

Przed jednym z domów na ul. Pachnącej wykopano głęboki dół, w którym znajduje się rura z gazem. Problem w tym, że odległość między wykopem a furtką prowadzącą na posesję to niecałe pół metra. A tymczasem prace remontowe trwają tam już od miesiąca.

Wykopali dziurę, zamknęli nam bramkę. I niestety do dzisiaj to jest. Przyszli jakimiś czujnikami pan posprawdzał, że gdzieś się ulatnia widocznie u nich tam na wskaźnikach coś pokazało, przyjechała koparka wykopała dół i nas zamknęła. Po prostu mamy takie przez meczach, żeby wejść 30 cm więcej nie.

mówi Pani Anna, mieszkanka domu na Pachnącej.

Powolne tempo prac robotnicy tłumaczą sezonem urlopowym – dodaje mieszkanka.

Nie wiemy, kiedy to się skończy, nikt nie jest w stanie. Pytałam tu panów, no mówią no a urlopy, a to. Ja mówię: no chyba nie jedyna firma która ma urlopy, nie? To jest gaz, to jest dziura głęboka dziura.

Z otworu w asfalcie co jakiś czas czuć zapach gazu, a mieszkańcy domu nie czują się bezpiecznie.

Już w tej chwili nie, ale na początku to był smród bardzo duży. My nie mamy 20 lat, żebyśmy tu skakali. Ja i mąż jesteśmy po siedemdziesiątce, no i chyba jakiś inny przynajmniej jakieś wyjście z tego domu nam się należy.

Dół jest zagrożeniem także dla zwierząt – dodaje Pani Anna.

Trzeba bardzo krótko trzymać, no malutki, no to wiadomo na ręce się weźmie, ale takiego boksera się na ręce nie weźmie. Trzeba wyprowadzić. Wpadł jeż, wnuk schodził po drabinie, żeby go wyjąć.

O powód przedłużających się prac w tym miejscu zapytaliśmy przedstawicieli Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Jak na razie nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024