Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wielki sukces lekarzy ze szpitala przy ul. Skłodowskiej. Zoperowali kręgosłup 9-letniej Oli

Facebook

Jej kręgosłup był skrzywiony aż o 66 stopni, ale dzięki specjalistom z kliniki chirurgii dziecięcej przy ul. Skłodowskiej, może cieszyć się prostymi plecami. Lekarze z nowoutworzonego oddziału ortopedii dziecięcej zoperowali dziewięcioletnią Olę.

To wielki sukces, bo z reguły nie operuje się dzieci, które mają przed sobą okres intensywnego wzrostu. Lekarze musieli wszczepić w jej plecy specjalny przyrząd:

– mówi Krzysztof Kołtowski, ortopeda z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1. Metoda, którą zastosowano w przypadku Oli, oszczędzi dziewczynce wiele stresu i bólu:

– wyjaśnia ortopeda. Ola czuje się dobrze, szybko doszła do siebie po zabiegu. Cieszy się ze swoich nowych pleców i może sobie spokojnie rosnąć, bez obawy o powiększenie się skrzywienia. Radości nie kryje także jej mama:

– mówią Ola i jej mama – Joanna Kowalska. To pierwszy spektakularny sukces nowego oddziału ortopedii dziecięcej w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej SPSK nr 1, otwartego pierwszego sierpnia tego roku:

– mówi dyrektor placówki, Piotr Nowicki.  Szpital przy Skłodowskiej to bardzo ważne miejsce dla najmłodszych pacjentów, tłumaczy:

Do tej pory mali pacjenci nie mogli liczyć na aż tak kompleksową pomoc:

To jedyny taki oddział w regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj