Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wielkie portrety Marylin Monroe powstają na wrocławskim Nadodrzu

Facebook

Tworzą je wspólnie – ze śmieci, a konkretniej z plastikowych nakrętek od butelek po napojach - mieszkańcy dzielnicy odwiedzający świetlicę stowarzyszenia W Tonacji Serca.

Powstały już dwa takie sporych rozmiarów obrazy, teraz „malowany” jest trzeci – przez dzieci z okolicznych podwórek, uczestników warsztatów organizowanych w biurze stowarzyszenia czy zwykłych mieszkańców:

– opowiada Grażyna Małkiewicz ze stowarzyszenia, która koordynuje projekt. Na pomysł wpadli pracownicy Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Arbitrażu:

Kolejne plastikowe obrazy będą już dziełem wspólnym wszystkich chętnych wrocławian:

Zainteresowanie projektem jest zaskakujące! – dodaje Grażyna Małkiewicz:

Ale wyklejanie Marylin z nakrętek to nie jest „sztuka dla sztuki” – zaznacza koordynatorka projektu. Każdy, kto swoją nakrętkę przyklei do obrazu – przyczyni się do czegoś dobrego:

Jak wyglądają dwa gotowe dzieła i jaki jest postęp prac nad trzecim, ostatnim, możecie obejrzeć na naszej stronie WWW. Nasz reporter Damian Zdancewicz także dołożył swoją cegiełkę… tzn. nakrętkę po napoju do portretu – aby iść w jego ślady odwiedźcie stowarzyszenie W Tonacji Serca przy ulicy Ptasiej 32 na Nadorzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj