Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wielkie siatkarskie emocje już w ten weekend

Facebook

Tuż po wielkim święcie piłki ręcznej, jakim są trwające mistrzostwa Europy, we Wrocławiu czeka nas kolejna ogromna sportowa atrakcja. Pierwszy weekend lutego w naszym mieście stanie pod znakiem zmagań o Puchar Polski w siatkówce mężczyzn.

Zwycięzca zostanie wyłoniony po trzech dniach zmagań ośmiu drużyn. Męska siatkówka na najwyższym poziomie wraca do Wrocławia!

– mówi Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem do Wrocławia przyjadą walczyć najmocniejsze ekipy ligi mistrzów świata, PlusLigi oraz dwóch ambitnych pierwszoligowców. Na parkiecie hali Orbita zobaczymy siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskiego Węgla, Czarnych Radom, Trefla Gdańsk, GKS Katowice, Asseco Resovii Rzeszów, SMS PZPS Spała i PGE Skry Bełchatów. – Niestety, już od wielu lat wśród walczących o najcenniejsze trofea brakuje Gwardii Wrocław – żałuje jedna z legend wrocławskiej siatkówki, Ireneusz Kłos.

Zmagania o Puchar Polski w siatkówce mężczyzn odbędzie w dniach od piątego do siódmego lutego. Organizatorzy turnieju liczą, że na fali mistrzostw Europy w piłce ręcznej i Europejskiej Stolicy Kultury z zapełnieniem trybun podczas meczów siatkówki nie będzie problemu. Każdy mecz w siatkarskiego Pucharu Polski w hali Orbita będzie mogło obejrzeć ponad 3 tysiące kibiców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024