Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wiemy już, na które lokalne drogi samorząd województwa przekaże unijne pieniądze – łącznie 86 mln złotych

Facebook

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs dla gmin i powiatów o wsparcie pieniężne na remonty dróg, które może nie są autostradami czy drogami krajowymi – ale są bardzo ważne choćby dla okolicznych mieszkańców.

Mówi marszałek województwa Cezary Przybylski:

Na nią pójdzie ponad 21 milionów z unijnej kasy. Najwięcej pieniędzy zebrała natomiast Legnica. Miasto otrzyma 30 milionów złotych na przebudowę ulicy Jaworzyńskiej łączącej krajową trójkę z centrum. Jeżeli chodzi o bliższe Wrocławiowi okolice, to nowej drogi doczekają się ci, którzy z autostrady A4 jadą w stronę Mietkowa:

Ta trasa dostała 16 mln zł dofinansowania. Prócz tego pieniądze otrzyma Jawor na przebudowę ul. Cukrowniczej łączącej się z krajową trójką, powiat kłodzki na drogę do przejścia granicznego w Niemojowie oraz powiat jaworski. Łącznie ponad 30 km dróg. Dlaczego zostały wybrane akurat one? Gdzie powinna była przebiegać droga, którą wybrano w konkursie?

Dlaczego to województwo rozdysponowuje pieniądze na przebudowy dróg w powiatach i gminach?

– komentuje Przybylski. Do konkursu zgłosiło się 14 samorządów, ale dwie aplikacje wypełnione były błędnie. Pozostałych sześć projektów czeka na liście rezerwowej i zostaną one zrealizowane, jeżeli samorządom uda się coś zaoszczędzić na przetargach. Kolejnego takiego konkursu w tym unijnym rozdaniu już nie będzie. Co wrocławianie podwrocławskich miejscowości sądzą o stanie lokalnych dróg i o inwestycjach w ich remont?

Umowy z samorządami na remont dróg zostaną podpisane za nieco ponad miesiąc. Potem samorządy będą miały niespełna dwa lata na doprowadzenie inwestycji do końca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023