Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wiosenno-letni etap rekrutacji do żłobków

Facebook

We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Wnioski o przyjęcie można składać przez cały rok. Również przez cały rok przydzielane są dzieciom miejsca. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, w czasie którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba wolnych od września miejsc, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach.

 

Obecnie, łącznie we Wrocławiu mamy około 200 żłobków…

 

 

I jak dodaje Anna Bytońska z biura prasowego UM – poziom objęcia opieką dla dzieci uprawnionych do rekrutacji wynosi niemal 48%. Jest to wysoki wskaźnik, gdyż w Polsce średnio wynosi on nieco ponad 25 %.

 

Od 8 maja do 27 maja z powodu aktualizacji danych wstrzymana czasowo została możliwość składania nowych wniosków. W tym czasie wprowadzano do systemu informację o wolnych od września miejscach oraz sprawdzano, które z oczekujących na przyjęcie dzieci zmienią grupę docelową na starszą.

 

 

Od 9 czerwca do 1 lipca po raz drugi wstrzymana będzie możliwość składania i edytowania wniosków…

 

 

Od 9 do 15 lipca po raz ostatni wstrzymane zostanie działanie systemu w celu przywrócenia go trybu rekrutacji ciągłej ze stanem miejsc od 1 września.

 

We Wrocławiu powstaje również nowy żłobek przy ul. Sygnałowej…

 

 

Obecnie prace są na ukończeniu, trwa zagospodarowywanie terenu. Rekrutacja do żłobka na Sygnałowej prowadzona jest również za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej. Z rekrutacji wyłączony jest natomiast żłobek przy Krowiej, w którym w ramach remontu przeprowadzona będzie wymiana dachu, docieplenie budynku i nowa elewacja oraz remont pomieszczeń – w tym sale dla dzieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj