Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wioślarze w Smoczych Łodziach będą ścigać się tuż przy Wyspie Bielarskiej. Zbliżają się zawody Tumski Cup

Facebook

Sport ten może nie jest szczególnie popularny w Polsce, jest za to bardzo widowiskowy i ma wspaniałą historię.

Po czym poznać smoczą łódź?

– mówi Paweł Rańda, medalista olimpijski w wioślarstwie. Taką łodzią mogą z powodzeniem ścigać się nawet ci, którzy wcześniej niewiele mieli wspólnego z wiosłowaniem:

Wobec tego zawodach wezmą udział najlepsze profesjonalne ekipy, ale nie tylko:

Na razie zgłosiło się 16 ekip – firmy, instytucje i… sportowe drużyny. Wszyscy ścigają się razem, ale są klasyfikowani odrębnie: jest kategoria fun podzielona na klasyfikacje męską i żeńską, osobno liczą się natomiast wyniki licencjonowanych wioślarzy, startujących w kategorii sport:

Wyścig zaczyna się przy moście Tumskim, kończy – przy Barce Tumskiej. To odcinek około 200 metrów. Sport nie jest szczególnie popularny w Polsce ale ma piękną historię, przekonuje Rańda:

Podczas zawodów będzie można z tą historią nie tylko się zapoznać, ale także żywo obcować, mówi organizator, Paweł Koziołek z Hotelu Tumskiego:

Zawodom będzie więc towarzyszył wielki piknik dla Wrocławian:

Swoje punkty programu będzie miało World Games 2017, które zaprezentuje różne dyscypliny nieolimpijskie – do których zaliczają się właśnie także wyścigi na łodziach smoczych. Będą też m.in. warsztaty jogi, rozmowy z trenerem personalnym i pomiary zawartości tkanki tłuszczowej w ciele. Na szczególne atrakcje mogą liczyć najmłodsi. Będą warsztaty malowania ekologicznych toreb, ale też… kulturalno-sportowe wydarzenie. Regaty rynnowe. Co to takiego?

Ale dzieci odwiedzające Tumski Cup zapoznają się także ze sportami które z wodą i regatami mają wspólnego zdecydowanie mniej:

Będzie też akcent dobroczynny. Organizatorzy zbierają pieniądze dla Oliwii Dąbrowskiej:

Potrzebną Oliwce operację przeprowadzają tylko dwa miejsca na świecie: we Włoszech i w USA. Rodzice dziewczynki potrzebują 130 tys. złotych. Impreza zaplanowana jest sobotę, 18 czerwca, początek o 11:00. Potrwa do 19:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj