Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wkoło Dworca Głównego ruch ma być spokojniejszy – twierdzą urzędnicy

Facebook

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wybrał właśnie firmę, która wyznaczy tam nowe pasy rowerowe, zainstaluje progi zwalniające i wprowadzi ograniczenia prędkości. Gdzie będzie najwięcej zmian?

Najbardziej pod górkę będą wkrótce mieli kierowcy jadący ul. Peronową od strony Borowskiej. Na wysokości zatoki przystankowej, tuż przed zjazdem na parking podziemny, pojawią się progi zwalniające, a przejście dla pieszych, które jest kawałek dalej zostanie podniesione o 10 cm i też utworzy „hopkę” skłaniającą do zdjęcia nogi z gazu.

Przed krzyżówką z Piłsudskiego pojawi się śluza rowerowa z wysepką i dodatkową sygnalizacją, a na całej Peronowej drogowcy wymalują tzw. sierżanty, czyli znaki przypominające kierowcom, by podzielili się jezdnią z cyklistami. Będzie tam strefa TEMPO 30.

A co z pozostałymi ulicami przy dworcu? Tam też będą takie zmiany?

Na Stawowej bardzo skorzystają rowerzyści. Niedawno wybudowany pas rowerowy, kończący się teraz na krzyżówce z Piłsudskiego, będzie przeciągnięty aż do Ślężnej. Trasa dla cyklistów zostanie zbudowana kosztem chodnika. Będzie też wyniesione w górę przejście i przejazd rowerowy przez Bogusławskiego.  Najmniej zmian będzie na Kołłątaja – tam pojawią się tylko tzw. rowerowe „sierżanty”.

Prace będą kosztowały prawie 900 tys. złotych, mają zakończyć się w marcu przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj