Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wnukowie pomogą policjantom uczyć seniorów, jak nie dać się okraść

Facebook

„Babciu, dziadku, nie daj się nabrać fałszywemu policjantowi” – takie przesłanie płynie z kampanii, którą z prawdziwymi mundurowymi przygotowali… uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Poznaliśmy konkursowe prace młodych ludzi – filmy pokazujące metody działania przestępców kradnących „na wnuczka” lub „na policjanta”, których funkcjonariusze będą używali podczas profilaktycznych spotkań z seniorami:

– mówi wicekomendant wojewódzki policji insp. Dariusz Wesołowski. Swoje produkcje przysłali na konkurs i młodsi i starsi uczniowie. Nie tylko by nauczyć dziadków jak radzić sobie z oszustami – ale sami nauczyli się na przykład…

– mówią uczniowie z Technikum Elektronicznego w Bolesławcu. Potwierdza to pan Siergiej, który wystąpił w filmie w roli ofiary oszustów:

Pomysł akcji chwalą sami zainteresowani – obecni na premierze seniorzy. Zwłaszcza, że niektórzy tego, co widać na nagraniach – mieli okazję doświadczyć na żywo…

Na inaugurację akcji przybył także znany wrocławski językoznawca prof. Jan Miodek. On również zauważa plagę przestępstw wymierzonych w osoby starsze:

– komentuje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj