Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wojewoda: „Zielone koperty nielegalne”. Ale wystarczy, że miasto je przemaluje!

Facebook

Wojewoda przeciwny zielonym kopertom we Wrocławiu. Służby Pawła Hreniaka nakazały miastu likwidację dwustu znaków, które wymalowało ono dla użytkowników wypożyczalni aut elektrycznych. Wcale NIE będzie to oznaczało, że miejsca znów będą dostępne dla wszystkich kierowców. Co najwyżej to, że będą trochę gorzej widoczne.

Wojewoda wypowiedział się tylko na temat koloru znaku. Jego zdaniem – skoro prawo nie mówi wprost, że tło pod kopertą może być zielone, to musi być ono w kolorze nawierzchni. Bo – argumentuje – władze innego miasta mogłyby wymyślić jakieś inne znaczenie zielonego koloru, a wtedy znaki wprowadzałyby kierowców w błąd.

W praktyce oznacza to więc, że miasto może zamalować stare oznakowanie szarą farbą, a potem wymalować koperty na nowo – już bez zielonego trójkąta. Na ile zwykli kierowcy na tym skorzystają – trudno powiedzieć. Ale być może zaspokoi to ich poczucie sprawiedliwości.

Czy miasto przemaluje znaki, czy też będzie starało się jakoś odwołać od tej decyzji? Do sprawy będziemy wracać w kolejnych dniach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj