Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wojsko szuka chętnych

Facebook

Jest szansa na związanie się z armią! Wrocławska Wojskowa Komenda Uzupełnień szuka chętnych na służbę przygotowawczą. Ci, którzy ukończą szkolenie będą mogli wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych i pełnić służbę w korpusie szeregowych zawodowych. Więcej informacji ma Damian Zdancewicz:

Czteromiesięczne szkolenie zacznie się 5 września. Zapisywać można się już teraz. Trzeba być pełnoletnim, niekaranym, mieć psychiczną i fizyczną zdolność do służby i – jak podkreślają wojskowi –przede wszystkim chcieć związać swoje życie z mundurem.

W jednostkach wojskowych ochotnicy nauczą się m.in. strzelania, taktyki i musztry. Zapoznają się z wojskowym sprzętem i uzbrojeniem. Żołnierze o odpowiednich umiejętnościach mogą też liczyć na szkolenia specjalistyczne.

Ci, którzy na co dzień pracują – dostaną zaświadczenie pozwalające na uzyskanie bezpłatnego urlopu na czas służby. Wszyscy mogą liczyć natomiast na zwrot kosztów dojazdu, umundurowanie, bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie. A ci, którzy utrzymują rodzinę – mogą starać się o zasiłek.

Szczegółowych informacji udziela Wojskowa Komenda Uzupełnień przy Gajowickiej 118.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj