Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wolimy chodzić górą niż korzystać z przejścia podziemnego pod ulicą Kazimierza Wielkiego

Facebook

Tak wynika z badań, które na własną rękę przeprowadzili wrocławscy aktywiści. Tylko jedna trzecia pieszych idących Świdnicką schodzi do podziemia. Działacze z Akcji Miasto przeprowadzili badania, z których wynika, że wyznaczenie przejścia dla pieszych w poziomie jezdni było bardzo dobrą decyzją.

Czemu piesi tak niechętnie schodzą do tunelu?

Aktywiści w swoim raporcie stwierdzają jednak jasno: ludzie zawsze będą szukać prostszej i wygodniejszej drogi, nawet kosztem bezpieczeństwa. Co widać po liczbie ścieżek wydeptanych w miejscach, gdzie teoretycznie przechodzić przez jezdnię nie wolno. Dlatego powinno być więcej przejść dla pieszych tam, gdzie ludzie chcą chodzić.

Przypomnijmy: jesienią, 1,5 roku temu umożliwiono chodzenie górą także tym, którzy wcześniej musieli chodzić przejściem pod placem Strzegomskim. Miejscem wciąż niedostępnym dla niepełnosprawnych jest natomiast tramwajowy przystanek Młodych Techników. Zdaniem aktywistów pasy przydałyby się także na przejściu przez Wielką w stronę Kruczej, czy na Wyszyńskiego w pobliżu Jedności Narodowej, gdzie piesi nielegalnie skracają sobie drogę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj