Radio Gra Wrocław

WOŚP 2017: wciąż można dołączyć do wrocławskiego sztabu

Już niedługo święta, a potem Nowy Rok. A skoro tak – to i finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już można zacząć starać się o to, by być wolontariuszem podczas nadchodzącej zbiórki.

Wrocławscy aktywiści działający w Orkiestrze nie czekali z założonymi rękoma i rejestrację wolontariuszy rozpoczęli zanim jeszcze nawet zarejestrowali swój sztab. Teraz sztab istnieje już formalnie, ale wciąż można do orkiestry dołączyć.

W tym roku w mieście działać ma 400 wolontariuszy. Ale wygląda na to, że każdy chce pomagać i… miejsca znikają bardzo szybko. Pierwsze tygodnie rejestracji sprawiły, że do Orkiestry dołączyła ponad setka osób.  Zapisać się można przez elektroniczny formularz na facebookowej stronie „Sztab WOŚP Wrocław”. Trzeba pamiętać o przygotowaniu legitymacyjnego zdjęcia na jasnym tle, a niepełnoletni wolontariusze –  o przygotowaniu zgody rodzica.

Kwesta DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH oraz DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM odbędzie się dwa tygodnie po Nowym Roku.