Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wreszcie wygrali. Po pięciu meczach bez zwycięstwa piłkarze Śląska Wrocław sięgnęli po 3 punkty

Facebook

Wczoraj (17.10.) w meczu kończącym 12-tą kolejkę Lotto Ekstraklasy pokonali 2:1 Koronę Kielce. Jak podkreślają komentatorzy, zwycięstwo Śląska jest tym cenniejsze, że odniesione na wyjeździe.

Pierwsza połowa wczorajszego spotkania zakończyła się bez bramek, choć oba zespoły miały swoje sytuacje. Najlepszą dla wrocławian w 16. minucie zmarnował Alvarinho, którego strzał zza linii 16. metrów minimalnie minął bramkę gospodarzy. Po wyrównanych pierwszych 45-minutach w drugiej części meczu przewagę osiągnął Śląsk. Udokumentował ją dopiero w 69-minucie, kiedy to pięknym strzałem z rzutu wolnego gola zdobył Kamil Dankowski.

Wprawdzie goście wyrównali na 7 minut przed końcem spotkania, po golu Abalo, ale dwie minuty później bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów strzelił Adam Kokoszka. Śląsk ma ich teraz 14 i awansował na 10. pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy. W sobotę (22.10.) do Wrocławia przyjeżdża Cracovia.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)