Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyła budowa szkoły przy ulicy Białostockiej

Facebook

We Wrocławiu trwa budowa 8 publicznych placówek edukacyjnych. W ostatnich dniach rozpoczęły się prace na budowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Białostockiej. Placówka przyjmie 800 uczniów i 200 przedszkolaków. Otwarcie we wrześniu 2024 r.

/materiały prasowe/Wydział Komunikacji Społecznej/

Jak będzie wyposażona?

Będzie to placówka publiczna funkcjonująca na takich samych zasadach, jak inne miejskie. Z własnych środków wybuduje ją inwestor zewnętrzny, a działalność zostanie finansowana z dotacji miejskiej.

Placówka przy ul. Białostockiej będzie szkołą obwodową z własnym rejonem edukacyjnym. To odciąży Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 przy ul. Suwalskiej i jeszcze bardziej uzupełni ofertę edukacyjną w tej części miasta. Dodatkowo w przedszkolu będzie miejsce dla 200 maluchów

– zaznacza Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM Wrocław.

 O taką inwestycję zabiegali mieszkańcy Maślic – osiedla, które bardzo mocno się rozwija

– dodaje.

Nowa dwukondygnacyjna placówka składać się będzie z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na poziomie 0 zaplanowano blok sportowy oraz stołówkę i kuchnię.

Na parterze, wydzielonej części budynku głównego, uczyć się będą uczniowie klas 1-3. Znajdzie się tam 11 sal lekcyjnych (każda dla 25 uczniów), toalety i strefa wypoczynkowa. Z kolei uczniowie z klas 4-8 będą mieli swoje sale na 1. piętrze. Tam powstanie 17 klas, w tym pracownie: fizyczna, chemiczna i plastyczna z zapleczem. Będą też pokoje: logopedyczny, psychologa, pielęgniarski oraz gabinet pedagoga.

W drugiej części powstanie przedszkole

Przedszkolaki będą mieć zajęcia we wschodnim skrzydle budynku, na parterze oraz 1. piętrze. Znajdzie się tam 8 sal przedszkolnych oraz jedna sala zabaw. Do przedszkola zaplanowano niezależne wejście od wschodniej części placówki.

Na zewnątrz, do dyspozycji uczniów i przedszkolaków będzie też wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę nożną lub w koszykówkę. Powstanie też bieżnia do biegu na 60 m oraz skocznia w dal.

Na zewnątrz placówki wybudowany zostanie parking zewnętrzny dla samochodów oraz dla rowerów. Przed budynkiem powstaną miejsca postojowe, progi zwalniające na jezdni oraz nowe latarnie. Nauka w nowej placówce przy ul. Białostockiej ma się rozpocząć 1 września 2024 r.

/materiały prasowe/Wydział Komunikacji Społecznej/

Szkoła na Maślicach

Niedaleko tego zespołu szkolno-przedszkolnego powstanie nowa, publiczna szkoła podstawowa Specto (nieobwodowa), którą wybuduje i poprowadzi inwestor zewnętrzny. Jej otwarcie planowane jest na wrzesień 2023 r.

W pierwszym etapie uruchomione zostaną cztery oddziały szkolne. W tym świetlica, szatnie i węzeł żywieniowy. Do września 2024 r. szkoła powiększy się dwukrotnie, do ośmiu oddziałów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, szkołę będzie można jeszcze rozbudować. Otwarcie modułowej placówki zaplanowano na wrzesień 2024 r.

Maślice potrzebują nowych szkół i przedszkoli. Bardzo czekaliśmy na tego typu inwestycje, a zwłaszcza na szkoły, które będą mogły pracować w trybie jednozmianowym. To komfort przede wszystkim dla uczniów, ale również rodziców, nauczycieli. Nasze osiedle mocno rozwija się pod względem urbanistycznym, a z uwagi na charakter tranzytowy gości również wielu mieszkańców z Pracz Odrzańskich czy Stabłowic. Dlatego z pewnością chętnych do tych placówek nie zabraknie

– przyznaje Sławomir Czerwiński, wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Maślice.

We Wrocławiu trwa budowa ośmiu placówek oświatowych:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Asfaltowej (1000 uczniów, 200 przedszkolaków) – wrzesień 2023 r.
  • Przedszkole przy ul. Hallera (200 miejsc) – wrzesień 2023 r.
  • Przedszkole przy ul. Lekcyjnej (350 miejsc) – wrzesień/październik 2023 r.
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej (1000 uczniów, 200 przedszkolaków) – wrzesień 2024 r.
  • Przedszkole  ul. Rajskiej (200 miejsc) – styczeń 2024 r.
  • Przedszkole przy ul. Marszowickiej (150 miejsc) – wrzesień/październik 2023 r
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej (800 uczniów, 200 przedszkolaków) – wrzesień 2024 r
  • Szkoła Podstawowa przy ul. Lubelskiej (ok. 100 uczniów, na początku) – wrzesień 2023 r

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023