Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław rozpoczął Noc Muzeów. Debiut Muzeum Medycyny Sądowej i Panoramy Racławickiej

Facebook

Dzisiaj ponad 100 instytucji kultury we Wrocławiu otworzy swoje drzwi dla zwiedzających, by pokazać się w niecodziennej odsłonie. Noc Muzeów 2023 – podobnie jak w ubiegłych latach – rozpocznie się późnym popołudniem i zakończy w godzinach nocnych.

/materiały prasowe/UMW/Mueum Etnograficzne fot. W. Rogowicz/

Noc Muzeów we Wrocławiu organizowana jest od 14 lat. Podczas pierwszej edycji udział wzięło 7 muzeów i 1 galeria. Przez lata formuła rozszerzała się, dołączyły galerie, instytucje i domy kultury, kościoły różnych wyznań, kina i inne ciekawe miejsca, na co dzień niedostępne.

Co nowego w tym roku?

W tegorocznej Nocy Muzeów we Wrocławiu udział weźmie rekordowo dużo instytucji – aż 101. Wśród nich do późnych godzin wieczornych dostępne będą wszystkie wrocławskie muzea. Otwarte będą również galerie, centra kultury i edukacji oraz inne niezależne miejsca promujące sztukę i prezentujące historię Wrocławia.

Zaplanowano ponad 150 wydarzeń. W tym wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady oraz specjalny program dla dzieci, czyli warsztaty plastyczne, naukowe, zabawy interaktywne.

/materiały prasowe/UMW/Pawilon 4 Kopuł, fot. Magdalena Lorek/

Po raz pierwszy podczas Nocy Muzeów będzie można zwiedzić Muzeum Medycyny Sądowej i Panoramę Racławicką. Wieczorną panoramę miasta podziwiać będzie można z tarasu widokowego Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego i Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, specjalnie udostępnionych w trakcie imprezy.

W czasie Nocy Muzeów będzie można zobaczyć także wystawy organizowane w ramach dwóch ważnych wrocławskich festiwali artystycznych: 20. Biennale Sztuki Mediów WRO i 8. Festiwalu Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych.

Wstęp do wszystkich placówek biorących udział w imprezie jest bezpłatny. Niektóre wydarzenia startują już o godzinie 12:00, większość placówek będzie czynna do późnych godzinnych wieczornych (23:00-24:00).

Dobra Nocka, czyli program edukacyjny dla najmłodszych

Wiele wydarzeń podczas Nocy Muzeów dedykowanych jest dzieciom, niektóre warsztaty i zajęcia rozpoczynają się już w południe. Specjalny program dla dzieci przygotowały m.in. Centrum Kultury Agora, Liceum Sztuk Plastycznych, MDK Krzyki i Śródmieście, Muzeum Architektury, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Farmacji, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Współczesne Wrocław, NFM, Stary Ratusz czy Arsenał.

/materiały prasowe/UMW/Klub Sympatykow Transportu Miejskiego/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj