Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław się zazielenia!

Facebook

57 inwestycji – właśnie tyle w tym roku zrealizował Zarząd Zieleni Miejskiej. Oznacza to oczywiście, że nasze miasto stale się zazielenia, ale również staje się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom dzięki specjalnym skwerom czy placom.

Jednym z takich wyjątkowych miejsc w którym zakończyły się już prace jest jeden z projektów WBO czyli Swojczycki Park Czarna Woda….

 

Zarząd Zieleni Miejskiej wiele inwestycji realizuje obecnie dzięki WBO czy Programowi Inicjatyw Rad Osiedli, oznacza to, że działa w tych rejonach w, których słychać głos mieszkańców. Jedno z takich miejsc znalazło się w parku na Niskich Łąkach…

 

Mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej

Efekty wielu nasadzeń ZZM podziwiać będziemy mogli dopiero na wiosnę, ale wiadomo już, że właśnie wtedy na Bulwarze Dunikowskiego stanąć mają dwa całoroczne pawilony gastronomiczne…

 

Małe zielone obszary w bliskim sąsiedztwie człowieka czyli Parki Kieszonkowe, których łącznie we Wrocławiu mamy już kilkanaście np. przy ul. Świeradowskiej czy na Ołbinie, a gdzie możemy spodziewać się kolejnych ?

A przypomnijmy, że takie parki kieszonkowe są optymalnym sposobem na to, aby wprowadzić zieleń w zwartą, miejską zabudowę. Takie działania przystosowują też miasto do postępujących zmian klimatu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj