Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław w tym roku bez zabawy sylwestrowej

Facebook

W tym roku, w związku z koniecznością wprowadzenia oszczędności, Wrocław zrezygnował z organizacji dużej imprezy sylwestrowej na Rynku. Swoje propozycję przywitania Nowego Roku przygotowały natomiast dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska instytucje kultury.

Już we wrześniu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował, że w związku ze wzrostami cen energii i mniejszymi dochodami samorządów miasto podjęło działania oszczędnościowe. Zdecydowano m.in. o odwołaniu corocznych, dużych imprez miejskich, w tym hucznej zabawy sylwestrowej na wrocławskim Rynku. W dwóch poprzednich latach miejski sylwester nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

Opera czy teatr alternatywą

31 grudnia w Operze Wrocławskiej odbędzie się uroczysta gala, podczas której na scenie wystąpią trzej tenorzy: Rafał Bartmiński, Giorgi Sturua i Tadeusz Szlenkier. Program koncertu pod batutą Adama Banaszaka  z udziałem orkiestry Opery Wrocławskiej obejmuje najsłynniejsze operowe arie tenorowe m.in. „E lucevan le stelle”, „La donna è mobile”, „Nessun dorma” czy „Szumią jodły”, a także ponadczasowe przeboje operetkowe, musicalowe i filmowe.

W Narodowym Forum Muzyki wystąpi z kolei zespół Raz Dwa Trzy wraz z NFM Filharmonią Wrocławską. Publiczność będzie mogła wysłuchać kultowych utworów grupy w symfonicznych aranżacjach.

Mieszkańcy Wrocławia będą mogli wybrać się także do Teatru Capitol na „Galę Światowych Musicali”, podczas której aktorki i aktorzy Capitolu zaśpiewają klasyczne przeboje musicalowe oraz piosenki, które pojawiły się w najlepszych musicalach ostatnich lat. Koncert poprowadzi Konrad Imiela, który jest autorem scenariusza i reżyserem wydarzenia.

Podczas wieczoru sylwestrowego we wrocławskim Teatrze Współczesnym zostanie zagrany spektakl „Wyskubki” w reżyserii Pawła Kamzy. Z kolei w Teatrze Polskim będzie można zobaczyć komedię „Okno na parlament” w reżyserii Wojciecha Pokory na Dużej Scenie i recital Mariusza Kiliana „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie” na Scenie Kameralnej.

Będzie można wybrać się też do kina

Nowy Rok wrocławianie będą mogli przywitać także w kinie. W Dolnośląskim Centrum Filmowym sylwestrowy wieczór wypełnią projekcje w dwóch salach. Widzowie zobaczą „Maskaradę” Nicolasa Bedosa, polską komedię kryminalną „Niebezpieczni dżentelmeni” Macieja Kawalskiego oraz „W gorsecie” Marii Kreutzer – opowieść o cesarzowej Sisi.

Przedpremierowy pokaz filmu „W gorsecie” znalazł się również w programie Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty. Będzie tam można również zobaczyć nagrodzoną Złotą Palmą przewrotną komedię „W trójkącie” Rubena Östlunda. Między seansami na uczestników czekają tańce, przekąski i noworoczny toast.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj