Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławscy policjanci przypominają – kierowco przygotuj swój pojazd do jesiennych podróży!

Facebook

To okres, który zazwyczaj zaczyna się niepozornie – temperatury często jeszcze bywają wysokie i nic nie zwiastuje nadchodzącej zimy. Podpowiadamy wspólnie z policją co należy zatem sprawdzić w swoim samochodzie. 

Należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu naszego pojazdu. Zapewni nam to komfort, ale przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo podróży. Stosowanie się do kilku podstawowych zasad ochroni nas, a także naszych pasażerów oraz innych użytkowników dróg przed nieszczęściem…

Jesienne opady i rosa osiadająca nocą sprawiają, że używamy wycieraczek niemal codziennie. Okazuje się wtedy, że zamiast wycierać – rozmazują, co z pewnością ograniczy widoczność, a tym samym stanowić będzie realne zagrożenie.

Pamiętajmy również, aby skontrolować oświetlenie w naszym pojeździe. To błąd, który kierowcy często popełniają, a niezwykle ważne jest to, abyśmy byli odpowiednio widoczni na trasie….

Warto również sprawdzić stan swojego akumulatora, gdyż po kilku latach od zakupu jego pojemność maleje, a wraz ze spadkiem temperatur zwiększa się ryzyko jego wyczerpania. Niższa temperatura, to także wzrost gęstości oleju silnikowego, a to przyczynia się do konieczności użycia większej energii do uruchomienia silnika.

To również piesi jesienią powinni zachować szczególną ostrożność…

Po zmierzchu kierowcom trudniej może być dostrzec również rowerzystów…

I jak dodaje st. Sierż. Paweł Noga – mając na uwadze fakt, że wiele czynników wpływa bezpośrednio i pośrednio na bezpieczeństwo, wrocławscy policjanci zwracają także uwagę kierowcom aby podczas podróży nie zabrakło też rozsądku i rozwagi na drodze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj