Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławscy policjanci udaremnili nielegalne wyścigi [FILM]

Facebook

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 osób, które prowadziły samochód pod wpływem narkotyków i alkoholu oraz posiadały zabronione substancje. Wśród zatrzymanych jedna z osób była poszukiwana.

/Wrocławska Policja

Policjanci o planowanych wyścigach wiedzieli wcześniej, ich zadaniem było niedopuszczenie do organizacji tego wydarzenia.

Funkcjonariusze w ramach swoich zadań kontrolowali kierowców oraz inne osoby, które naruszały przepisy. W sumie sprawdzili blisko 600 pojazdów i wylegitymowali ponad 850 osób. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 6 osób, które prowadziły pojazdami pod wpływem narkotyków i alkoholu, a także te, które posiadały zabronione substancje.

/Wrocławska Policja

Wśród zatrzymanych była również osoba poszukiwana przez organy ścigania. Policjanci wystawili blisko 60 mandatów dotyczących różnych wykroczeń w ruchu drogowym tj. przekraczanie prędkości, niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdami w stanie po użyciu alkoholu, a także niezachowania należytej ostrożności, nieodpowiedniego oświetlenia i modyfikacji auta niezgodnych z obowiązującymi przepisami.

/Wrocławska Policja

W trakcie prowadzonych działań doszło do jednej z niebezpiecznych sytuacji. Przed godz. 23.00 na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Mokronowskiej policjanci biorący udział w zabezpieczeniu zauważyli samochód koloru białego, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Widząc to, funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy. Ten jednak nie reagował na to i zaczął przyśpieszać. W pewnym momencie na łuku drogi mężczyzna prowadzący pojazd stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg. Następnie „przeleciał” nad rowem, uderzył w metalowe ogrodzenie, po czym zatrzymał się na terenie składu budowlanego. Mężczyzna zaklinował się i nie mógł wysiąść z uszkodzonego samochodu. Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie. Okazało się, że osobą, która prowadziła auto był 54-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

/Wrocławska Policja

Przeprowadzane badania alkomatem wskazały ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj