Radio Gra Wrocław

Wrocławscy programiści będą pisali programy dla Ryanaira. Szansa także dla studentów

Rusza laboratorium informatyczne, które będzie zajmowało się tworzeniem strony WWW i serwisu rezerwacyjnego, z którego skorzystają wszyscy pasażerowie irlandzkiego przewoźnika. Firma chce przyjąć prawie setkę wykwalifikowanych pracowników.

Ale nowe możliwości otworzą się także przed studentami Politechniki Wrocławskiej, którzy dzięki porozumieniu uczelni i przewoźnika będą mogli w Rynairze odbywać staże i praktyki. Nie oznacza to oczywiście, że absolwenci będą po nich mieli gwarantowaną pracę, zaznacza rektor prof. Tadeusz Więckowski:

ryanairPolibudaLaboratorium_1a

To i tak wielka szansa dla tych, którzy podczas stażu zwiążą się z przewoźnikiem, uważa rektor:

ryanairPolibudaLaboratorium_1b

Współpraca Ryanaira i Politechniki nie musi ograniczać się tylko do staży i praktyk, mówi prof. Tadeusz Więckowski:

ryanairPolibudaLaboratorium2

Rekrutacja doświadczonych informatyków rusza już w przyszłym tygodniu (19.05). Wrocławskie biuro ma zacząć działać na pełnych obrotach w sierpniu:

ryanairPolibudaLaboratorium3

– komentuje Ewa Kaucz, dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dlaczego firma swoje nowoczesne laboratoria zdecydowała się umieścić akurat we Wrocławiu?

ryanairPolibudaLaboratorium4

– tłumaczy przedstawicielka przewoźnika, Olga Pawlonka. W tym momencie w tymczasowym wrocławskim biurze Ryanaira pracuje już 30 osób.