Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławski Aquapark powiększył się o dwa nowe baseny i zewnętrzną Strefę Malucha

Facebook

Nowy basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych, wejście letnie z budynkiem szatniowym oraz powiększona plaża z pirackim placem zabaw zostały już oddane do dyspozycji klientów.

W tym roku więcej osób niż zwykle spędza wakacje w mieście, dlatego ta wiadomość szczególnie ucieszy osoby, które tegoroczne lato spędzają we Wrocławiu. Zostały już otwarte dwa nowe baseny zewnętrzne w tropikalnym otoczeniu wrocławskiego Aquaparku.

Informuje Anna Lisowska z wrocławskiego Aquaparku. Aby nadać tropikalnego klimatu, wokół nowych basenów pojawiły się prawdziwe palmy. Nowy projekt przewidział też więcej zielni na terenach zewnętrznych.

Pomysł powiększenia strefy zewnętrznej pojawił się, gdy we wrocławskim Aquaparku w upalne dni zaczęło brakować miejsca. W sierpniu ubiegłego roku podpisano umowę na prawie 10 mln zł. W ramach tej inwestycji powstały dwa nowe baseny, osobne wejście do obiektu oraz szatnia z częścią sanitarną. Co istotne przy projektowaniu nowej strefy, konsultowano obiekt pod względem jego dostępności dla osób z niepełnosprawnością…

Informuje Bartłomiej Skrzyński pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.

Na terenie obiektu obowiązuje reżim sanitarny, a sama woda w nowych nieckach podlega czterostopniowemu systemowi filtracji. Jest chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie w niej żyjące.

W miejscu nowych basenów do tej pory zagospodarowane było miejsce do opalania i wypoczynku. W okresie letnim klienci bardzo chętnie korzystają z leżaków, dlatego konieczne było znalezienie nowego miejsca do plażowania. W związku z nową inwestycją teren Aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa i jest to obecnie miejsce przeznaczona właśnie na plażowanie. Naszej reporterce udało się porozmawiać z pierwszymi osobami, które odwiedziły nową strefę…

Jak widać nowa strefa wyjątkowo przypadła do gustu mieszkańcom oraz turystom. Ceny biletów pozostaną bez zmian. Każdy kto zakupi bilet na wszystkie strefy lub na Strefę Basenów Rekreacyjnych będzie mógł skorzystać z nowych atrakcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj