Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławski Niezbędnik Senioralny – zachęta do aktywności na emeryturze

Facebook

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Seniora magistrat przygotował specjalne pakiety upominków dla emerytów i rencistów. Już teraz 12 tys. sztuk Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego czeka na tych, którzy przeszli na emeryturę po pierwszym stycznia 2021 roku.

Średnio 12 tysięcy rocznie osób we Wrocławiu wchodzi w wiek emerytalny. My chcielibyśmy te osoby na początku tej nowej, innej, mam nadzieję, że równie fajnej drogi czy równie fajnego etapu życia w coś dobrego wyposażyć w coś co będzie przydatne, coś co będzie, ja bym powiedział takim troszeczke kompasem jak być dalej aktywnym, bo zależy nam niezwykle na tym, aby wrocławscy seniorzy byli aktywni zresztą.

– mówi prezydent Jacek Sutryk.

Sprawdziliśmy, co można znaleźć w takim pakiecie.

Tu mamy coś, co w tym nie tylko w tym wieku się przydaje, takiego nie mam ładnego, ale już też taki mam opakowanie, etui na na okulary, mamy torbę na zakupy Eco, tu mamy zniżkę na Operę można kupić nie Operę, ale bilet na jakiś spektakl. Tuta mamy moi drodzy informator senioralny, seniorów. No i mamy Spacerownik. To jest taki przewodnik po mieście na taką jak choćby dzisiaj piękną powoli jesienną pogodę.

Chcemy, żeby wrocławscy seniorzy nie zamykali się w domu po przejściu na emeryturę – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Ma to być takie symboliczne zaproszenie i hasło do tego: „jesteś nam potrzebny jako wrocławianin”. Bardzo się cieszymy i gratulujemy przejścia na emeryturę bo jest to zamknięcie pewnego dość trudnego ciężkiego etapu prawda wieloletniej pracy zawodowej, ale teraz przed Tobą kolejne wyzwania i mamy wielką nadzieję że te wyzwania, przechodzący na emeryturę wrocławianki i wrocławianie będą podejmować razem z nami.

A co o Niezbędniku myślą seniorzy?

To są bardzo fajne gadżety. No bardzo ucieszyłam się z vouchera do Opery, bo jestem fanką tego miejsca i chętnie je odwiedzam, a bilety są dosyć drogie, więc zniżka przyda się z pewnością. Bardzo, bardzo sympatyczne, bardzo ciekawe rzeczy no i taka forma wyróżnienia emeryta który może poczuć się już niepotrzebny. Prawda? Taki trochę zepchnięty na margines, bo swoje zrobił, a tutaj widzę, że władze miasta postanowiły jakoś docenić i uhonorować.

mówi Jolanta Matkowska, wrocławska seniorka i dodaje, że emerytura to czas, który możemy poświęcić na rozwijanie swoich pasji.

Stos książek do przeczytania. Bo jestem polonistką, uwielbiam literaturę, mnóstwo spektakli do obejrzenia w teatrach, mnóstwo filmów to wszystko to są zaległości, które na mnie czekają i teraz będę miała okazję, żeby się tym wszystkim zająć na na poważnie i jest tak bez takiego wyrzutu sumienia, że o to ja tu sobie czytam, a jest jeszcze to zrobić do zrobienia, to do zrobienia. No to jest wreszcie ten czas dla mnie.

Wrocławski Niezbędnik Senioralny można odebrać w Przestrzeni Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności. Należy mieć przy sobie dowód tożsamości, a także decyzję o przyznaniu emerytury.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj