Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławski Pałac Hatzfeldów idzie pod młotek

Facebook

Wrocławski Pałac Hatzfeldów idzie na sprzedaż. Miasto ogłosiło przetarg, a cena wywoławcza to niecałe 40 milionów złotych.

Przetarg zaplanowano na 4 listopada, a cena wywoławcza, to 37 800 000 zł. Wspomniany przetarg ofertowy na oddanie terenów – użytkowanie wieczyste na 99 lat będzie również wraz ze sprzedażą znajdującego się na nim budynku.

mówi Marcin Obłoza z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Magistrat będzie miał wpływ na to, co powstanie w tym miejscu.

Zależy nam na tym, by nadać tej części miasta, nowy charakter, dlatego właśnie przetarg ofertowy i dlatego poszukiwanie wiarygodnego inwestora. Plan miejscowy przewiduje w tym obszarze usługi handel detaliczny małopowierzchniowy, gastronomie, obiekty upowszechniania kultury, biura, obiekty hotelowe, obiekty kongresowe, czy konferencyjne. Potencjalni inwestorzy będą musieli m.in. przedstawić koncepcję architektoniczną. Na tej podstawie miasto dokona wyboru oferty w przetargu.

Inwestor będzie musiał też wziąć pod uwagę fakt, że pałac jest pod ochroną konserwatorską.

W kwietniu Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, wpisał do rejestru zabytków podziemne i naziemne, pozostałości dawnego Pałacu Hatzfeldów. Co ważne w umowie zawarte są również terminy zagospodarowania nieruchomości, rozpoczęcie zabudowy ma odbyć się w ciągu 2 lat od daty nabycia tego terenu, a zakończenie 4 lata od nabycia tej nieruchomości.

Znajdująca się w budynku Galeria BWA Awangarda ma zostać natomiast przeniesiona na Kępę Mieszczańską.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022