Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławski Program Interwencji Społecznej

Facebook

Wrocław, podobnie jak inne duże miasta, stanął w obliczu globalnego zagrożenia, które dotyka wszystkich aspektów życia. Walczyć dziś należy nie tylko o życie i zdrowie, o miejsca pracy i gospodarkę, ale także o życie społeczne miast.

Dlatego właśnie miasto uruchamia Wrocławski Program Interwencji Społecznej…

Na program pomocowy do końca roku przeznaczone ma zostać 12 mln zł – i jak dodaje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – pakiet kierujemy głównie do osób i podmiotów, których funkcjonowanie jest ograniczone lub uniemożliwione przez epidemię. Co ważne – pakiet działań to nie jest to katalog zamknięty i będzie modyfikowany wraz ze zmieniającą się sytuacją.

Obecnie na najbardziej obszerną pomoc może liczyć dział kultury i artyści. Między innymi te osoby, które wynajmują pracownie od miasta na działalność w dziedzinie kultury i sztuki, w okresie od 1 marca do końca stanu epidemii zapłacą symboliczny czynsz czyli – 1% obecnych opłat.

Zwiększona zostanie również suma w konkursie, który trwa obecnie. Po zakończeniu epidemii natomiast miasto planuje zorganizować dwie wystawy. Obie poświęcone będą wrocławskim twórcom. Po zniesieniu zakazów zorganizowany ma zostać również festiwal „Wrocław Non Stop”. Ma się on odbywać w możliwie wielu przestrzeniach miejskich. W jego trakcie miasto chce wykorzystać potencjał wrocławskich artystów tak by angażowane były również przestrzenie osiedlowe.

Kluby i organizacje sportowe korzystające z miejskich hal i obiektów sportowych, zostają zwolnione z kosztów rezerwacyjnych czy operacyjnych…

Również NGO, które działają w lokalach gminnych będą zwolnione z czynszów od początku do końca stanu epidemii – zapłacą symboliczną złotówkę.

Na działania wsparcia rodziny do końca roku przeznaczone zostanie 1,5 mln zł. Rozszerzone zostanie poradnictwo specjalistyczne i rodzinne, a także zwiększona ma zostać ilość miejsc w żłobkach…

Miasto deklaruje także utrzymanie wsparcia finansowe dla wrocławskich szpitali…

A szczegóły „Wrocławskiego Programu Interwencji Społecznej” będą przedstawiane w postaci odpowiednich rozwiązań prawnych – uchwał i zarządzeń.

Jeżeli chodzi natomiast o składanie wniosków bądź pozyskiwanie informacji to w zależności od kategorii programu pomocowego zgłaszamy się do różnych instytucji…

Mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj