Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławski Rower Miejski. Ruszył nowy sezon

Facebook

Choć jak na złość pierwszy dzień marca jest bardziej zimowy, niż cały luty – właśnie dziś (1.03.) ruszył system Wrocławskiego Roweru Miejskiego, który rozpoczyna sezon po zimowej przerwie. Na ulicach z powrotem pojawiły się stacje do wypożyczania jednośladów, a w nich – pojazdy, którymi już teraz można jeździć po mieście.

Przez ostatnie trzy miesiące nie było ich na ulicach, ale to nie znaczy, że przez ten czas pracownicy obsługujący system mieli wolne, opowiada prezes zarządzającej rowerem miejskim firmy Nextbike – Tomasz Wojtkiewicz:

To nie jest jednak główna przyczyna, dla której rowery do wypożyczania znikają z ulic na trzy miesiące. Dlaczego więc nie mogliśmy z nich korzystać od listopada?

– mówi Wojtkiewicz. Początek ubiegłego sezonu zaskoczył nas wysypem nowych stacji w kolejnych miejscach Wrocławia, wówczas ich liczba wzrosła dwukrotnie. W tym roku tak spektakularnej rozbudowy systemu nie będzie, ale…

Rowerzyści pytają: skoro mamy bardzo łagodne zimy, a śnieg i mróz towarzyszy nam najwyżej przez kilkanaście dni w roku, to może trzeba skończyć z zawieszaniem systemu na zimę? Tomasz Wojtkiewicz potwierdza: chętni na korzystanie z systemu przez cały rok z pewnością by się znaleźli:

Czteroletni kontrakt Nextbike’u z miastem jest jednak tak skonstruowany pod względem finansowania, że przerwa jest konieczna. To jednak tylko kwestia organizacyjna, bo jeżeli chodzi o technikę – nic nie stoi na przeszkodzie, by rower miejski działał zimą – zapewnia Wojtkiewicz

Obecny kontrakt z miastem wygasa 2019 roku. I to będzie czas na ewentualne zmiany w systemie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj