StartWiadomości Wiadomości dnia

Wrocławski „Trójkąt bermudzki” ma stać się w końcu dla wszystkich Przedmieściem Oławskim

Powstanie tam kolejny nowy budynek mieszkalno-usługowy, swój wygląd mają zmienić tereny zielone nad rzeką Oławą, przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Nabrzeże Oławy od Placu Społecznego do ulicy Krakowskiej ma się zmienić nie do poznania.

– mówił Zbigniew Maćkow – główny projektant powstającej w tym rejonie inwestycji Angel River. Obszar ten ma zostać zagospodarowany z poszanowaniem wyjątkowego przyrodniczego charakteru. W przyszłości to miejsce będzie służyć nie tylko okolicznym mieszkańcom Przedmieścia Oławskiego, ale też wszystkim wrocławianom – dodaje Grażyna Adamczyk – Arns z Wrocławskiej Rewitalizacji.

W 2018 roku ma zostać zrewitalizowany pierwszy odcinek nabrzeża Oławy, czyli fragment między mostami Oławskim a Rakowieckim:

Zmodernizowana zostanie też krzyżówka ulic Traugutta i Mierniczej.

A już dziś (17.03.) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Krakowskiej 2 (I piętro) spotkanie z mieszkańcami na temat dalszych prac projektowych. Zaprezentowana zostanie wstępna koncepcja zagospodarowania nabrzeży Oławy i ochrony ich naturalnych walorów.

Zostaw komentarz