Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęło bezpłatne nowatorskie kursy pierwszej pomocy online

Facebook

Łączą one formę szkolenia online oraz praktycznych ćwiczeń na wypożyczonych do domu fantomach. Jest to kontynuacja prowadzonych przed epidemią zajęć w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy…

 

 

 

W ramach kursu uczestnicy dowiedzą się o sposobach udzielania pierwszej pomocy w codziennych sytuacjach…

 

W ramach kursu, uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową. Każda zapisana na kurs osoba na dzień przed spotkaniem otrzyma do domu przesyłkę, w której znajdzie się m.in zdezynfekowany fantom…

 

I jak dodaje Karolina Olejnik z WCRS – manekiny wspierane są specjalną aplikacją, z której kursanci mogą korzystać także po kursie ćwicząc odpowiednie uciśnięcia. Uczestnicy kursu będą mogli korzystać z fantoma do niedzieli, natomiast w poniedziałek w bezpieczny sposób zostaną one odebrane, a następnie zdezynfekowane i przygotowane do użytkowania przez kolejne osoby.

 

Podczas takich kursów omawiane są metody postępowania m.in. w przypadku utraty przytomności, napadu drgawek, udaru mózgu, bólu w klatce piersiowej, urazach czy oparzeniach. Pierwsze warsztaty już za nami, powiedzmy zatem czy wrocławianie potrafią udzielać pierwszej pomocy?

 

 

Kurs odbywa się w każdy czwartek do 30 lipca od godz. 17.00 do godz. 20.00. Udział w nim jest bezpłatny, a ile osób może uczestniczyć i w jaki sposób można się zgłosić?

 

 

Mówi Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów można znaleźć na stronie WCRS.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach na kurs decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj