Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie kina studyjne w trudnej sytuacji

Facebook

Wrocławskie kina studyjne w związku z żółtą strefą, która nadal nas obowiązuje musiały wprowadzić 25% zajętość miejsc. Ich sytuacja była trudna jeszcze przed nałożeniem obecnych obostrzeń.

Dzisiaj sprawdzamy jak wygląda obecna sytuacja w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz Nowych Horyzontach.

 

 

Tłumaczy Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

 

Przypomnijmy, że w Polsce od marca do czerwca kina były całkowicie zamknięte. Od czerwca do końca sierpnia frekwencja powoli zaczęła rosnąć, ale ostatecznie nie przekroczyła w DCF nawet 10% zeszłorocznej frekwencji w adekwatnym okresie. Oznacza to, że przez pół roku kino zostało praktycznie pozbawione przychodów własnych…

 

 

I jak dodaje dyrektor DCF – my od początku wszelkie zagrożenia związane z ogłoszeniem stanu epidemii traktowaliśmy niezwykle poważnie. Dotyczy to zarówno ostrego reżimu sanitarnego jak i zasad współpracy, które obowiązują w ramach naszej instytucji. Dzięki temu szczęśliwie dotychczas udało się uniknąć jakichkolwiek nieszczęść. Wszyscy pracownicy DCF są zdrowi i gotowi do pracy, do tego by przyjmować widzów.

 

A jak obecna sytuacja oraz obostrzenia wpłynęły na plany DCF?

W ubiegłym roku DCF odwiedziło ponad 200 tys. widzów, a kino zarobiło ponad 5 mln zł. W tym roku wiadomo już, że instytucja zarobi przynajmniej 3,5 mln mniej.

 

 

Podsumowuje Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

 

 

Jak zapewnia Stanisław Abramik z kina Nowe Horyzonty – kino wciąż stoi, wciąż zaprasza widzów na filmy, wciąż gwarantuje bezpieczeństwo.

 

 

Obecnie żaden z pracowników kina Nowych Horyzontów nie przebywa obecnie na kwarantannie. Ci, którzy mogą pracować zdalnie przebywają w domu, a obsługa kina pracuje tak by zachować maksimum bezpieczeństwa.

 

25% dostępności wszystkich miejsc na pewno odbije się na finansach kina…

 

 

Zmniejszenie liczby miejsc w kinach odczuła tak naprawdę cała filmowa branża…

 

 

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej wystosował apel dotyczący zwiększenia limitów do 50%.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj