Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Wrocławskie Magnolie”. Nagrodzono aż 8 osób

Facebook

Projekt Ogrodu Botanicznego w nowej odsłonie, pomysł na balkonowe mini meble albo nowa trasa spacerowa wzdłuż zapomnianej promenady… To pomysły absolwentów wrocławskich uniwersytetów, nagrodzone w konkursie „Wrocławska Magnolia”.

Oceniano w nim prace magisterskie, które opisywały sposoby poprawy jakości życia wrocławian w trzech aspektach: kulturalnym, społecznym, a także chroniąc środowisko naturalne. W konkursie nagrodzono aż 8 osób. W tym roku na najwyższym podium stanęły 3 osoby. Jedną z nich jest Paulina Garba, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, która zaproponowała nową identyfikację wizualną Ogrodu Botanicznego.

– mówi Paulina. Lubisz spędzać czas na balkonie, ale jest tam za mało miejsca by móc zmieścić stolik i krzesełka? Zuzanna Zakrzewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych,  znalazła na to sposób.

– o swoim projekcie opowiada Paulina. Jacek Kuśmierski, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego, w swojej pracy przygotował projekt nowej trasy spacerowej. Obejmuję ona zapomnianą Promenadę Richtera.

W konkursie wystartowała również Lidia Bartoszek. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej zaproponowała nowe rozwiązania dla Afrykarium. Jej badania już w tej chwili pomagają usprawnić tamtejsze systemy.

Najlepsze prace absolwentów nagrodzono 8 tysiącami złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj