Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2021

Facebook

Jedni skazują je na łańcuch, głód, ból i cierpienie w klatkach albo na śmierć w worku wrzuconym do rzeki. Drudzy je z takich koszmarów ratują – karmią, leczą, znajdują przyjazne domy i serdecznych opiekunów – i właśnie takich ludzi szukamy do 6. edycji miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt

Wrocław poważa tych, którzy mają serca i ramiona otwarte dla psów, kotów czy ptaków – którym niejednokrotnie człowiek wyrządził wielką krzywdę – i symbolicznie od kilku lat daje temu wyraz. Przed nami bowiem 6. edycja miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt. Pomóżcie nam ponownie znaleźć i zaprezentować tych, którzy na miano prawdziwych przyjaciół naszych braci mniejszych naprawdę zasługują.

Wszyscy przyjaciele zwierząt mile widziani

Wśród dotychczasowych laureatów Wrocławskiego Serca dla Zwierząt, są m.in. fundacje, lekarze weterynarii, osoby prywatne… Tych uhonorowanych miejskim odznaczeniem można na co dzień „oglądać” na torze wyścigowym na wrocławskich Partynicach – specjalne tabliczki o tym fakcie zaświadczające zostały zamontowane na budynku trybuny głównej. Pozostali otrzymują dyplomy wyróżnionych, a także uczestników, wszyscy – okolicznościowe upominki, ufundowane przez sponsorów.

– To wyróżnienie jest wyrazem podziękowania władz miasta i mieszkańców za działalność na rzecz zwierząt, za misję ich ratowania, także w reakcji na nieraz niebywałe ludzkie okrucieństwo wobec bezbronnych istot, które zaufały człowiekowi – mówi Barbara Borzymowska, pomysłodawczyni akcji i przewodnicząca Kapituły miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt.

Czekamy na tegoroczne zgłoszenia

Dzięki specjalnemu serwisowi na naszym portalu wszyscy jego czytelnicy, a także użytkownicy social mediów mogą poznać tych, którzy oddając swój czas, pracę, a także pieniądze, bezinteresownie pomagają zwierzętom. Leczą je, karmią, przygarniają do tymczasowych domów i poszukują osób chętnych do zaadoptowania porzuconych psów czy kotów. Ten serwis tworzymy po tym, jak napłyną do nas zgłoszenia od czytelników i jak pokazują lata ubiegłe – nie tylko od wrocławianek i wrocławian.

Jeśli chcecie takiego zgłoszenia dokonać, wypełnijcie formularz, znajdujący się poniżej. Macie na to czas do wtorku – 31 sierpnia br. do północy.

Przypominamy, że Wrocławskie Serce dla Zwierząt, przyznawane przez Kapitułę odznaczenia, można otrzymać tylko raz. Wyróżnionym, a także laureatem nagrody internautów (uruchomimy dla nich specjalne głosowanie) – można być wielokrotnie. Zanim przyślecie swoje zgłoszenie, zobaczcie uczestników i laureatów poprzednich edycji Wrocławskiego Serca dla Zwierząt.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj