Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie tramwaje kończą 140 lat. Rusza wystawa, będzie nocny plener fotograficzny

Facebook

Tydzień Zrównoważonej Mobilności to nie jedyne święto komunikacji miejskiej w nadchodzących dniach. Wrocławskie tramwaje obchodzą bowiem właśnie swoje 140-lecie!

Z tej okazji, prócz Dni Otwartych MPK w zajezdni Borek – gdzie będzie można oglądnąć sprzęt należący aktualnie do przewoźnika, czy sprawdzić się jako motorniczy – w najbliższą sobotę (16.09) będzie można z bliska przyglądnąć się zabytkowym tramwajom zgromadzonym w zajezdni na Popowicach:

– mówi Radosław Janczak z Klubu Miłośników Transportu Zbiorowego.

 

Na szczęście pasjonaci tramwajów i pozostali wrocławianie nie będą musieli wybierać pomiędzy Popowicami a Borkiem. Bez problemu można pogodzić wizyty w obu miejscach. Zadbali o to członkowie klubu:

– dodaje Janczak.

 

Świętowanie 140-lecia tramwajów nie skończy się w tę sobotę. W kolejny weekend (22/23.09) miłośnicy tych pojazdów reaktywują… tramwajowe linie nocne, zlikwidowane niemal 15 lat temu! A to w ramach specjalnego, ruchomego, nocnego, fotograficznego pleneru, na który zapraszają wszystkich pasjonatów historii transportu, miłośników fotografii, ale też zwykłych wrocławian:

– o jakie konkretnie plenery tu chodzi? To niespodzianka! Ale, możecie nam wierzyć na słowo, wrocławscy miłośnicy fotografii nie będą zawiedzeni.

– wyjaśnia Janczak. Udział w imprezie jest bezpłatny. Trzeba się tylko wcześniej zapisać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj