Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie uczelnie zmuszone do zmian w harmonogramach rekrutacji

Facebook

Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca 2020 r. i zakończą w tym samym miesiącu, natomiast wyniki matur powinny być znane do 11 sierpnia. Zmiana terminów matur spowodowała zmianę harmonogramów rekrutacji na wrocławskie uczelnie. Szczegóły poniżej.

Uczelnie nie mają wyjścia – muszą czekać na oceny z matur. Sama rejestracja na studia nie wymaga jednak przedstawienia ocen z matur. Dlatego na większości uczelni rozpocznie się ona wcześniej.

 

  • Uniwersytet Przyrodniczy już od 1 maja przyjmuje deklaracje osób, które biorą pod uwagę studia przyrodnicze. W tym roku ma do rozdysponowania ponad dwa tysiące indeksów na 28 kierunkach.

 

  • 15 maja rozpocznie się rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Informacja do kiedy będzie można się wpisywać, składać dokumenty oraz ile jest miejsc na poszczególne kierunki nie zostało jeszcze ogłoszone.

 

  • Od 15 maja ruszą także zapisy na studia na Politechnice Wrocławskiej. Kandydaci mają do wyboru 48 kierunków na 16 wydziałach. W ciągu kilku ostatnich lat do najchętniej wybieranych należały: informatyka, cyberbezpieczeństwo i inżynieria kwantowa.

 

  • Dopiero 1 lipca rozpocznie się rejestracja kandydatów na Uniwersytecie Medycznym. Ogłoszenie listy przyjętych zaplanowano natomiast na 20 sierpnia.

 

Nowe harmonogramy dotyczące rekrutacji na wrocławskie uczelnie są dostępne na stronach internetowych szkół wyższych.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj