Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie ZOO na ratunek! Wyjątkowy projekt na rzecz ginących gatunków

Facebook

Wrocławskie ZOO chce, aby mieszkańcy naszego miasta nie tylko oglądali zwierzęta, ale mieli też świadomość problemów z jakimi zmaga się wiele gatunków na świecie. Stąd pomysł na serię spotkań z wrocławianami pod hasłem ZOO NA RATUNEK.

Pierwsze z nich już w piątek (15 stycznia, godz. 17), będzie poświęcone faunie Laosu i Wietnamu. Marta Gondek z biura zarządu ZOO we Wrocławiu.

Zdaniem Radosława Ratajszczaka, prezesa wrocławskiego ZOO sytuacja wielu gatunków zwierząt na świecie jest dramatyczna. A wielu z nich grozi całkowita zagłada.

Niektórych gatunków zwierząt jest tak mało, że ich pojedynczy przedstawiciele muszą być pilnowali 24 godziny na dobę przez strażników wyposażonych w broń palną. Ale są też inne metody, dodaje prezes Ratajszczak:

Wrocławskie zoo szczególnie zamierza zaangażować się w projekt mało znanego w naszym kraju zwierzęcia jakim jest saola. Poprzez działania kłusowników ten duży ssak został w bardzo krótkim czasie zdziesiątkowany.

Zbiórka funduszy potrzebnych na budowę stacji hodowlanych i ratowanie saola rozpocznie się już przy okazji piątkowej prelekcji w Afrykarium.

Z tematem zapoznał się nasz reporter Łukasz Haraźny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024