Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wschodnia Obwodnica Wrocławia: Zbierają podpisy przeciwko… protestom opóźniającym budowę drogi

Facebook

Wciąż nie ma decyzji środowiskowej w sprawie budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na jej południowym odcinku. Chodzi o sporny fragment, który ma biec przez wieś Wysoką. Grupa mieszkańców miejscowości oprotestowała dokumenty, które Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przekazało województwo i opóźniła w ten sposób wydanie decyzji – aż do końca lutego.

Zbulwersowani są mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia, którzy mają nadzieję, że WOW odkorkuje ulice w ich rejonach. Zapowiadają petycję przeciwko blokowaniu inwestycji:

– mówi przewodnicząca rady osiedla Jagodno Małgorzata Konieczna. Zdaniem osiedlowych radnych – członkowie Inicjatywy Wysoka mają zamiar tak długo przeciągać procedury, aż skończą się możliwości finansowania inwestycji:

– mówi przewodniczący rady osiedla Ołtaszyn Sebastian Wilk.

 

Mieszkańców osiedli popiera zarząd województwa. Administracyjne kłopoty z budową drogi trwają bowiem od lat. Tylko ostatnio do RDOŚ wpłynęło 318 uwag na temat planowanej inwestycji, co było bezpośrednim powodem opóźnienia wydania decyzji o kolejne dwa miesiące:

– mówi Jerzy Michalak z zarządu województwa.

 

Zdaniem osiedlowych radnych protestujący igrają z bezpieczeństwem mieszkańców południa Wrocławia, bo osiedlowe ulice zmieniły się w trasy tranzytowe:

Radni uważają też, że inwestycję popierają również niektórzy mieszkańcy Wysokiej niezrzeszeni w „Inicjatywie”, bo kupowali oni mieszkania licząc na to, że blisko będą mieli wygodną drogę dojazdową. Dlatego do podpisania petycji jej autorzy zachęcają także ludzi spoza Wrocławia.

 

Członkowie Stowarzyszenia „Inicjatywa Wysoka” nie znaleźli niestety czasu na to, by naszemu reporterowi odpowiedzieć na zarzuty marszałkowskich urzędników i osiedlowych radnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023