Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wsparcie dla przedsiębiorców w związku z pandemią

Facebook

Zawieszenie w płaceniu czynszu, odroczenie podatku od nieruchomości lub płaceniu za dzierżawę terenu, rozłożenie tych opłat na raty i umorzenie odsetek. To propozycja Wrocław dla przedsiębiorców, w ramach Pakietu Pomocowego. Jak zapewniają samorządowcy – pakiet jest obecnie skromny i będzie poszerzany.

To pierwsza odsłona rozwiązań, w których przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie w związku z epidemią koronawirusa…

Mówi Marcin Urban – Skarbnik Wrocławia

Miasto chce podejmować kolejne kroki, które pomogą przedsiębiorcom. Przygotowana została uchwała rady miasta, która będzie procedowana w tym tygodniu. Pozwoli ona na zwolnienie z podatku od nieruchomości, te przedsiębiorstwa, które utraciły płynność finansową. Mowa tutaj zarówno o mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach…

Jak podkreśla skarbnik, Marcin Urban – to dopiero początek wsparcia dla firm. Przedsiębiorcy są niezbędni do funkcjonowania samorządu i państwa.

Dodatkowo 23 marca rozpoczęło swoją działalność Wrocławskie Centrum Wsparcia Przedsiębiorców…

To pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać mogą m.in. właściciele restauracji, kawiarń, hotelów, ośrodków kulturalnych czy salonów kosmetycznych. Z pakietu skorzystać mogą również właściciele księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych czy sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj