Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wsparcie dla rad osiedli

Facebook

Społecznicy – społecznikom: rady osiedli ze wsparciem pozarządowych organizacji. Lokalni działacze będą mogli liczyć na szkolenia i programy pomocowe, które pozwolą im skuteczniej działać. Wszystko – koordynuje miasto, które zaczyna także cykl rozmów o nowym sposobie działania osiedlowych samorządów.

Fundacja Dom Pokoju pomoże społecznikom w… dogadywaniu się, czy – jak to się oficjalnie nazywa – „akuszerowaniu dialogu”:

– mówi Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapewni natomiast cenne lekcje m.in. praktycznego załatwiania… formalności:

– informuje dyrektor WCRS Dorota Feliks.

Biuro Partycypacji Społecznej w magistracie zajmie się natomiast cyklem warsztatów n.t. nowych zasad, jak powinny działać nowe rady osiedli:

– mówi Michał Kwiatkowski z Wrocławskiego Forum Osiedlowego. Dyskusja na ten temat będzie się toczyła zarówno pomiędzy radnymi różnych osiedli, jak i z udziałem mieszkańców. Wrocławianie sami będą mogli się wypowiedzieć, czym powinny się one zajmować, żeby jak najlepiej reprezentować ich interes.

Szczegółowe informacje o spotkaniach i szkoleniach będą dostępne na oficjalniej miejskiej stronie wroclaw.pl/rozmawia. Będziecie o tym słyszeli także na bieżąco na antenie Radia GRA.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj