Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wyjątkowa kampania #NaPomocNiosącymPomoc

Facebook

Na początku kwietnia wystartowała kampania #NaPomocNiosącymPomoc – to akcja solidarności z pracownikami służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii frontu z epidemią SARS-CoV-2.

W dniu 8 kwietnia wystartowała kampania #NaPomocNiosącymPomoc – akcja solidarności z pracownikami służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii frontu z epidemią SARS-CoV-2. Od wczoraj do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego dostarczane są zbilansowane i zdrowe posiłki dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, salowych i innych pracowników placówki. Takie dostawy trafiać będę regularnie do najbardziej narażonych wrocławskich jednostek.

Co istotne produkcja żywności na potrzeby kampanii przebiega zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi zarówno SANEPIDU, jak i WHO.

źródło : kampania #NaPomocNiosącymPomoc

Kampania #NaPomocNiosącymPomoc to inicjatywa wrocławskich biznesmenów…

Już od pierwszych dni pandemii wiedzieliśmy, że powinniśmy włączyć się w solidarną mobilizację wobec narastającego zagrożenia. – mówi Kamil Pakosz, Prezes Zarządu Hello Poland, wrocławskiej firmy z branży turystycznej, która podjęła się koordynacji kampanii – Dlatego też, zamiast załamywać ręce nad kryzysem ekonomicznym, który wyjątkowo intensywnie uderzył w naszą gałąź rynku, postanowiliśmy sprawdzić jak możemy pomóc.

Ideą jest pomoc systemowa co oznacza, że organizatorzy chcą dostarczać posiłki długoterminowo. Na chwilę obecną zgromadzone środki umożliwiają dostawy żywności przez co najmniej 100 dni.

Priorytetem organizatorów akcji było przemyślane i kierunkowe działanie, dlatego też rozpoczęto od powołania Rady Programowej – społecznego ciała doradczego złożonego z wybitnych przedstawicieli środowiska medycznego i samorządu. Wśród jej członków wymienić należy samorządowców, dyrektorów największych wrocławskich placówek medycznych, profesorów medycyny o ogromnym dorobku, a także wrocławskiego przedsiębiorcę Marka Nowarę – inicjatora i pierwszego donatora kampanii, który sfinansował 100 posiłków przez 100 dni dla personelu medycznego w Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego.

źródło : kampania #NaPomocNiosącymPomoc

Zgodnie z rekomendacją Rady, organizatorzy skoncentrowali się na dwóch, kluczowych płaszczyznach działania – regularnych dostawach posiłków dla dyżurujących wrocławskich pracowników służb medycznych oraz organizacji zakupu aparatury i testów niezbędnych do prowadzenia badań przesiewowych, wykluczających występowanie wirusa SARS-CoV-2.

Łącznie organizatorom udało się już zebrać ponad 250 tys. zł i dostarczyć prawie 2000 posiłków. Co istotne my też możemy pomóc…

Mówi Anna Hejno –  Chief Marketing Officer / Hello Poland Sp. z o.o.
Trwają również rozmowy z przedstawicielami wrocławskich przedsiębiorstw, którzy gotowi są do przyłączenia się do kampanii i wsparcia misji pomocowej dodatkowymi środkami.

źródło : kampania #NaPomocNiosącymPomoc

Również prof. dr hab. Waldemar Banasiak; kierownik Ośrodka Chorób Serca 
w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu,

i członek Rady Programowej apeluje by wspierać w tym czasie służbę zdrowia…

 

Posiłki przygotowuje wrocławska firma gastronomiczna Fine Food Sp. z o.o. Produkcja żywności na potrzeby kampanii przebiega zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi zarówno SANEPIDU, jak i WHO. Organizatorem kampanii jest wrocławski start-up Hello Poland Sp. z o.o. oferujący platformę umożliwiającą wybór atrakcji turystycznych i zakup biletów za pomocą jednej transakcji.

Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej www.napomocniosacympomoc.pl oraz na fejsbukowym profilu kampanii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj