Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wykolejenia na wrocławskich torowiskach…

Facebook

Dwa wykolejenia na pętli Biskupin i wykolejenie tramwaju na Ślężnej. To bilans ostatnich dni związany z utrudnieniami na wrocławskich torowiskach. Nasz reporter odwiedził Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta i zapytał o stan wrocławskich torowisk i prace z nimi związane.

fot. materiały ZDiUM
fot. materiały ZDiUM

ZDiUM wypełnia plan miasta na poprawę sytuacji na odcinkach, na których stan torów jest w stanie złym i bardzo złym. Przypomnijmy, że plan jest efektem audytu, który Prezydent Jacek Sutryk przedstawił na początku roku…

Mówi, Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

ZDiUM wymieni najbardziej zużyte fragmenty szyn na pętli Biskupin. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie miały tam miejsce wykolejenia tramwajów.

Wykolejenie tramwaju miało też miejsce na ulicy Ślężnej. 22 czerwca rozpocznie się tam remont torowiska, który będzie sporym utrudnieniem dla pasażerów MPK. Żeby zminimalizować utrudnienia, na pewnym etapie prac będzie utrzymane wahadłowe połączenie tramwajowe zapewniające dojazd do zajezdni przy ul. Kamiennej.

Również 22 czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą rozjazdów na pl. Legionów. To jedna z 11 zaplanowanych inwestycji związana z wymianą rozjazdów.

Od przyszłego roku trudny czas czeka pasażerów MPK. ZDiUM ma bowiem zaplanowane na przyszły rok 8 inwestycji torowych. W kolejnych latach ta tendencja będzie utrzymywana.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj