Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wyniki matur 2021. Na Dolnym Śląsku egzaminów nie zdało około 30 procent

Facebook

Znamy wyniki egzaminów maturalnych 2021. Na Dolnym Śląsku maturę zaliczyło 71,6 procent zdających.

W poniedziałek rano maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Na Dolnym Śląsku do matury podeszło 17 tys. 641 osób, absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Egzamin zaliczyło 71,6 proc. zdających. Nieco ponad 20 proc. maturzystów ma prawo do sierpniowej poprawki. A 8,3 proc. nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu.

– W ubiegłym roku wyniki procentowe były bardzo podobne – mówi Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Przed rokiem matury nie zdało 72 proc. egzaminowanych.

Matematyka znowu najtrudniejsza

Maturzystom na Dolnym Śląsku całkiem nieźle poszły sprawdziany z języka polskiego i języka angielskiego (na poziomie podstawowym). Zaliczyło je po 94 procent zdających. Jednak aż co czwarty z egzaminowanych potknął się na obowiązkowej matematyce.

Piotr Świędrych: – Jednak zwróciłbym uwagę na średnie wyniki zdawalności poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym. Z języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego średni wynik jest lepszy niż przed rokiem. Natomiast spośród przedmiotów dodatkowych o wiele lepiej poszły egzaminy z geografii, lepsze wyniki niż maturzyści sprzed roku osiągnęły osoby zdające informatykę i historię.

W Polsce do egzaminów maturalnych podeszło 273 tys. 419 osób, z czego 74,5 proc. pomyślnie przebrnęła przez sprawdziany.

wroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj