StartW Radiu Gra Wiadomości dnia

Wyścigi gokartów – dobra zabawa gwarantowana. Zbliżają się zawody kartingowe!

Tymczasem – tak jak odpowiednio przystosowanymi samochodami mogą jeździć osoby niepełnosprawne, tak i na torach kartingowych są specjalne pojazdy, z których korzystać mogą ludzie mający problemy z poruszaniem się, opowiada w rozmowie z naszym reporterem Damianem Zdancewiczem właściciel jednego z torów gokartowych Sławomir Murański:

A czy osoby korzystające z tak zmodyfikowanych pojazdów mogą normalnie ścigać się z tymi, które korzystają ze standardowych gokartów?

Wyścigi gokartów to przede wszystkim sport. Zbliżają się wrocławskie Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kartingu Halowym, opowiada organizator Sławomir Murański w rozmowie z Damianem Zdancewiczem:

Organizatorzy spodziewają się około setki uczestników. Karting to zabawa dla ludzi w każdym wieku, ale szczególnie sprawdza się wśród najmłodszych – dla których często to pierwsza szansa na kontakt z szybkim, ale bardzo bezpiecznym pojazdem. A więc możliwość odczucia na własnej skórze, jak trudno zapanować nad warczącą maszyną. Także na zbliżających się Mistrzostwach Dolnego Śląska w Kartingu Halowym będzie kategoria dla juniorów, o czym nasz reporter Damian Zdancewicz rozmawia z organizatorem zawodów, Sławomirem Murańskim.

W juniorach startują zawodnicy do 16 roku życia lub 65 kilogramów.

Zostaw komentarz