Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wyścigi gokartów – dobra zabawa gwarantowana. Zbliżają się zawody kartingowe!

Facebook

Karting to co raz popularniejsza rozrywka, ale… to nie tylko zabawa. Ściganie się gokartem na bezpiecznym, wyłożonym oponami torze pomaga nabrać właściwych odruchów w krytycznych sytuacjach w ruchu drogowym.

Tymczasem – tak jak odpowiednio przystosowanymi samochodami mogą jeździć osoby niepełnosprawne, tak i na torach kartingowych są specjalne pojazdy, z których korzystać mogą ludzie mający problemy z poruszaniem się, opowiada w rozmowie z naszym reporterem Damianem Zdancewiczem właściciel jednego z torów gokartowych Sławomir Murański:

A czy osoby korzystające z tak zmodyfikowanych pojazdów mogą normalnie ścigać się z tymi, które korzystają ze standardowych gokartów?

Wyścigi gokartów to przede wszystkim sport. Zbliżają się wrocławskie Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kartingu Halowym, opowiada organizator Sławomir Murański w rozmowie z Damianem Zdancewiczem:

Organizatorzy spodziewają się około setki uczestników. Karting to zabawa dla ludzi w każdym wieku, ale szczególnie sprawdza się wśród najmłodszych – dla których często to pierwsza szansa na kontakt z szybkim, ale bardzo bezpiecznym pojazdem. A więc możliwość odczucia na własnej skórze, jak trudno zapanować nad warczącą maszyną. Także na zbliżających się Mistrzostwach Dolnego Śląska w Kartingu Halowym będzie kategoria dla juniorów, o czym nasz reporter Damian Zdancewicz rozmawia z organizatorem zawodów, Sławomirem Murańskim.

W juniorach startują zawodnicy do 16 roku życia lub 65 kilogramów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj