Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystartowała nowa kampania turystyczna „Wrocław Miasto Przygody”

Facebook

Opactwo benedyktynów, sarkofag Piotra Włostowica, Skarb Ołbiński i tajemnica. Do tego pościgi, podziemia i historia zamknięta w murach na terenie miasta – taką historię zobaczą bywalcy kin w największych polskich miastach.

/materiały prasowe/UMW/

Na początek trochę historii

w latach 30-tych XII wieku dzisiejsze wrocławskie osiedle Ołbin było wsią. I właśnie tam powstało niezwykłe opactwo benedyktynów. Po kilkuset latach istnienia, w obawie przed najazdem Turków, rozebrano je. Fragmenty architektury, kolumny i rzeźby wmurowano w istniejące do dziś budynki we Wrocławiu.

Ówczesne Opactwo Ołbińskie było w swoim czasie czymś niespotykanym w tej części Europy. To, co dziś z niego zostało, już zasługuje na miano skarbu

–  zachęca do odwiedzenia Wrocławia prof. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Mamy pełne prawo przypuszczać, że w grobie Włostowica jest skarb. A nawet jeśli nie, to Wrocław jest sam w sobie swoistym skarbem, wartym odkrycia

– mówi Oszczanowski.

/materiały prasowe/UMW/

Wspomniany Skarb Ołbiński to punkt wyjścia i jednocześnie zaproszenie do miasta przygody – Wrocławia.

5,8 mln turystów odwiedziło Wrocław w 2022 roku. Jesteśmy atrakcyjnym kierunkiem dla turystów z Polski i nie tylko. Nie chcemy na tym poprzestać. Pokazując Wrocław jako „Miasto Przygody” liczymy, że kolejni odwiedzający poczują niepowtarzalny klimat naszego miasta, jego atmosferę, wspaniałe zakątki i życie, którym tętni od rana do wieczora. Wierzymy, że Wrocław zaprezentowany w filmowym trailerze zainspiruje każdego do przeżycia tutaj swojej wyjątkowej przygody

– zachęca do odwiedzenia Wrocławia Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Bez wątpienia Wrocław oferuje szereg jednych z najciekawszych atrakcji w Polsce. Jedną z nich jest Afrykarium we wrocławskim ZOO, które w ostatnich trzech latach odwodziło blisko 5,5 mln turystów. O dużym zainteresowanie świadczy również ruch lotniczy z wrocławskiego lotniska, który w ostatnim roku osiągnął liczbę niemal 3 mln. Z kolei np. we wrocławskim Aquaparku w 2022 roku pojawiło się 2 mln klientów.

Wrocław: miasto spotkań, Europejska Stolica Kultury, miasto architektury, Wenecja Północy i… European Best Destination 2018 roku. To tutaj przygoda czai się tuż za rogiem – w każdym miejscu i w każdej formie: spacerując, podróżując rowerem, płynąc Odrą. Cała masa ciekawych ofert, które są do przeżycia i zobaczenia w stolicy Dolnego Śląska. Jedno jest pewne: przygody w mieście przygody czyli Wrocławiu będą niezapomniane!

– przekonuje Alfred Wagner, prezes Wrocławskiej Organizacji Turystycznej.

Kampanię „Wrocław miastem przygody” zainicjował specjalny spot, w którym wzięli udział popularni aktorzy, w tym gwiazda polskiego kina i teatru – Daniel Olbrychski.

Podczas filmu mogliśmy przenieść się w najpopularniejsze miejsca w mieście. W tym do Hali Stulecia, Narodowego Forum Muzyki, na Bulwary Dunikowskiego i wrocławski Rynek. W ramach ogólnokrajowej kampanii miasto będzie promować swoją ofertę w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Szczecinie. Na 170 ekranach kin, we wszystkich wspomnianych miastach wyświetlany będzie specjalny spot kampanii outdoorowej na co najamnej 260 nośnikach oraz w Internecie.

/materiały prasowe/UMW/

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023